WITAMY NA NOWEJ STRONIE NASZEJ SZKOŁY!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka do Torunia - ''Poznaj Polskę''.

Wycieczka do Torunia - ''Poznaj Polskę''.

            W dniu 14 grudnia 2021 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej pt: "Poznaj Polskę". 27 uczniów z klas IV-VIII wyruszyło w podróż po nowoczesnym Toruniu w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy"  poznając interaktywne wystawy dotyczące między innymi: procesu dorastania człowieka na jedynej w Polsce wystawie poświęconej temu procesowi. Ponadto poznali zjawiska związane z ruchem obrotowym. Na wystawie pod tytułem "Rzeka" mogli pobawić się wodą przy stanowiskach ułożonych zgodnie z budową koryta rzeki Wisły czy zbudować gigantyczną budowlę       z klocków lub doświadczyć dźwięków odbieranych i wysyłanych przez nasze ciało. 

        Po spotkaniu z panią przewodnik na ulicach Starego Miasta uczniowie wyruszyli w podróż do przeszłości. Mieli możliwość poznania tajników przygotowania i techniki wypiekania piernika w Muzeum Piernika. Przekraczając jego progi cofnęli się do czasów kiedy w budynku obecnego muzeum pełną parą funkcjonowała Toruńska Fabryka Cukiernicza "Kopernik".

         Nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w domu Mikołaja Kopernika, który jest najsłynniejszym torunianinem, a jego życiorys zadziwia nawet współczesnych. Wędrówka po korytarzach, którymi kroczył sam Kopernik była pełna niespodzianek i odkrywała przed dziećmi kolejne niesamowite fakty z życia słynnego astronoma.

            Po wizycie w domu Kopernika uczniowie wyruszyli w podróż po nieboskłonie w Toruńskim Planetarium na seansie pod tytułem: "Poza horyzontem", który wzbudził wiele pozytywnych reakcji... niektórych nawet na chwilkę ukołysał do snu. Widać było, że plan wycieczki ułożony był zgodnie z zasadą, iż po chwili wytężonego wysiłku przychodzi czas na chwilę relaksu. 

              Na zakończenie pobytu w Toruniu dzieci udały się na zasłużony i długo wyczekiwany posiłek. Po tak aktywnie spędzonym dniu i tysiącu wydeptanych kroków wszyscy jedli swoje dania ze smakiem. 

 

 

Data dodania: 2022-01-05 13:40:15
Data edycji: 2022-02-23 13:43:44
Ilość wyświetleń: 496

Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook